Solana ve Bu Altcoin Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı: Altcoin Uçtu!

Velo ve Solana, Laos Digital Gold için bir MOU imzaladı. Velo altyapı katmanı, Solana ise Blockchain katmanı olarak hizmet verecek. Ekip, dijital işlemler için kullanıcı tabanının genişlemesinin ipuçlarını veriyor. Bu haber Solana üzerinde etkili olmazken, VELO fiyatı güçlü artış kaydetti.

Velo ve Solana önemli bir ortaklık için bir araya geldi!

Velo ve Solana Foundation, Laos Dijital Altın işlemleri için bir takas odası konusunda bir ortaklık duyurdu. Duyuruda Velo, proje için takas odası kurmak üzere bir mutabakat anlaşması (MOU) imzaladığını açıkladı. Bu, ortağı Lightnet ve Solana Vakfı ile işbirliği için de olacak. Velo, projenin işlemleri için altyapı katmanı ve takas odası olarak hizmet verirken, Solana Laos Gold için Blockchain yerleşim katmanı olacak.

Açıklamaya göre bu ortaklık, Blockchain’deki tüm işlemleri güvence altına almayı amaçlıyor. Ayrıca, kullanıcılar için sorunsuz bir işlem deneyimi yaratmayı hedefliyor. Birlikte çalışabilirliği ve bağlantılı bir ekosistemi teşvik etmek amacıyla Laos Digital Gold projesi Solana’nın Blockchain, Nova ve EVM uyumlu Blockchain’leri birbirine bağlayacak şekilde yapılandırılacak. Bu sayede Laos’un Projesi, sistemden daha fazla fayda sağlamak isteyen kullanıcılarla birlikte benimsenme oranını artıracak. Ekip, Solana’nın ortaklığını dijital alanda finansal yatırım ve fırsatın bir karışımı olarak vurguluyor. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor:

Mutabakat Zaptı ayrıca Solana’nın L1, Nova ve EVM uyumlu Blockchain’leri arasında birlikte çalışabilirliği artırmak için sağlam bir köprü mekanizması da içeriyor. Bu girişim, farklı Blockchain ağlarında kripto varlıkların bağlanabilirliğini ve erişilebilirliğini teşvik eden Blockchain’lerin birbirine bağlılık ilkesiyle uyumlu.

Solana ve VELO fiyatları nasıl tepki verdi?

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, bu tür haberler genellikle token fiyatlarını olumlu etkiler. Ancak, haberin ardından Solana’nın yerel tokeni SOL fiyatı bir tepki vermedi. Yazı sırasında SOL, günlük bazda %0,7 düşüşle 180 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bununla birlikte, VELO fiyatı güçlü artış gördü. Token, gün içinde seyrettiği 0,01 dolar seviyelerinden 0,14 dolara doğru güçlü bir hamle yaptı. Yazı sırasında VELO, günlük bazda yaklaşık %25 artışla 0,14 dolar yakınlarında işlem görüyordu.

VELO günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Ekip Laos Gold için likidite öneriyor

Ayrıca platform, Solana Blockchain’de on-ramp ve off-ramp dışı sistemleri de içeren likidite yönetimi protokollerini uygulayacak. Bu, kripto işlemlerini güçlendirmek için daha sonra küresel bir sürümden önce Güneydoğu Asya’da piyasaya sürülecek. Bu, Solana Vakfı ile yeni yükseltmeler ve artan bir kullanıcı tabanı da dahil olmak üzere önemli bir ortaklığın arkasından geliyor. Anlaşma uyarınca Velo, Laos Gold’un sorunsuz çalışmasını sağlıyor. Bu bağlamda ekip, açıklamada şu hususların altını çiziyor:

Bu işbirliği, varlık transferleri, likidite sağlama ve Web3 faaliyetleri için yeni olanaklar sunarak, cross-chain işlemlere yönelik artan talebi karşılayarak ve Web3 ekosisteminin büyümesine katkıda bulunarak önemli bir ilerlemeye işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir