Bu Tarihi Not Edin: Çok Beklenen O Altcoin Airdrop’u Geliyor!

Kaynaklara göre ZkSync bu hafta bir token üretim etkinliği planlıyor. Bu etkinlikte toplam 21 milyar token arzından bahsediliyor. Bu arada, iddialara göre altcoin projesi token airdrop’unu 13 Haziran civarında gerçekleştirmeyi planlıyor.

ZkSync, token lanması ve airdrop’u Haziran’da yapmayı planlıyor!

Konuyla ilgili bilgi sahibi iki kaynağa göre, Matter Labs tarafından geliştirilen bir Ethereum Katman 2 ağı olan ZkSync, token oluşturma etkinliğine (TGE) bu hafta ev sahipliği yapmayı planlıyor. Kaynaklar, token lansmanının TGE’den sonraki 30 gün içinde olacağını söyledi. Bu lansmana bir airdrop da dahil. Kaynaklar, tokenin toplam 21 milyar token arzına sahip olacağını da sözlerine ekledi.

Dahili bir mesaja göre, ZkSync şu anda airdrop için 13 Haziran civarını hedefliyor. Ayrıca, şirket bunun Blast’ın 26 Haziran’daki token airdrop’undan önce olacağını belirtiyor. Bir kaynak, ZkSync’in tokenı için ZK ticker’ını istediğini, ancak Polyhedra Network’ün bu ticker’ı zaten talep ettiği için bazı sorunlar yarattığını söyledi. ZkSync’in yine de ZK ticker’ını kullanabileceğini kaydeden kaynak, Binance’in Polyhedra’nın token’ını listelemediğini de vurguladı. Bununla birlikte bir Matter Labs sözcüsü, “zkSync şu anda merkeziyetsiz hale gelme sürecinde. Şu anda, kesin bir plan kesinleştirilmedi,” dedi.

Altcoin projsinin token lansmanı

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere geçtiğimiz hafta ZkSync, bir token lansmanı ve airdrop’un ipuçlarını verdi. Proje bunu Haziran ayı sonuna kadar geçekleştirmeyi planlıyor. Bu bağlamda ZkSync, yakında protokolünün ademi-merkezi hale gelmesini hızlandırmak için bir yükseltme yapacağını söyledi. ZkSync geçen hafta yaptığı açıklamada, “v24’ün yaklaşan sürümü, ağ yönetimini topluluğa devretmeden önce ihtiyaç duyulan son planlı protokol yükseltmesidir. Kalan eksik parçaları Haziran ayı sonuna kadar tamamlamayı planlıyoruz.” dedi.

ZkSync geliştiricisi Matter Labs, Andreessen Horowitz (a16z), Dragonfly Capital, Blockchain Capital, Crypto.com Capital, Placeholder Capital ve 1kx gibi yüksek profilli yatırımcılar tarafından destekleniyor. Altcoin projesi toplam 258 milyon dolar girişim fonu topladı. Ayrıca 200 milyon dolarlık bir ekosistem fonu oluşturdu.

Ethereum mucidi ZK-rollup’lara ilişkin görüşünü yineledi

ZkSync, Ethereum’u ölçeklendirmek için ZK-rollup’ları kullanan popüler Ethereum Layer 2 ağlarından biri. Blockchain’in kullanımını daha hızlı ve daha ucuz hale getiriyor. Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin bir keresinde ZK-rollup’ların uygulamaya özel avantajları ve diğer kullanım durumları nedeniyle orta ve uzun vadede “tüm kullanım durumlarında kazanacağını” söyledi. Salı günü erken saatlerde Buterin, ZK-rollup’lara ilişkin görüşünü yineledi. Bu doğrultuda Buterin, “10 yıl içinde tüm rollup’lar ZK olacak. Ayrıca, her slotta L1’e kesinleşmiş durum köklerine sahip bloklar taahhüt edecek. Oraya ulaşmak için çok fazla altyapı ve prover optimizasyonu gerekecek. Ancak bu net bir oyun sonu.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir